Mësuesja shqiptare në Londër: Mësuesit sillen 2...

Mësuesja shqiptare në Londër: Mësuesit sillen 2-fish më keq se nxënësit

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2023, 08:04

Mësuesja Merita Avdyli, në një lidhje në skype në emisionin “Good Morning Albanians”, tha se shqetësues është fakti se mësuesit në Britaninë e Madhe sillen dy herë më keq se sa nxënësit.

Sipas një studimi, janë përjashtuar përgjithmonë 1050 mësues për sulme fizike ndaj nxënësve, ndërkohë nga nxënësit janë përjashtuar 807 nxënës për sulme ndaj mësuesve.

“Abuzimi fizik dhe verbal ka ardhur gjithnjë në rritje, këto shifra çdo vit vazhdojnë të rriten dhe kjo është shqetësuese. Është shqetësuese fakti se mësuesit sillen 2-fish keq ndaj nxënësve.

Sipas disa shifrave 29 mijë nxënës ishin të përjashtuar gjatë këtij viti për një periudhë të caktuar, kurse 807 ishin përjashtuar përgjithmonë për sulme fizike ndaj të rriturve.

 

Ndërkohë janë përjashtuar 1050 mësues për sulme fizike ndaj nxënësve, ndërkohë janë përjashtuar përkohësisht 71,409 mësues”,-tha ajo.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA