Lajme

Mexhiti: VLEN ka vetëm vota të pastra shqiptare

Autori

Autori

Portali Tetova

May 2, 2024, 08:05

Nga opozita shqiptare “VLEN” presin që diferenca e votave nga raundi i parë i kandidatëve për president në bllokun shqiptar të zvogëlohet në zgjedhjet parlamentare sepse thonë se votat e BDI-së nuk janë vetëm nga shqiptarët, por nga nëntë parti politike. Një koncept thjesht shqiptar, siç tha dje lideri i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, është i “VLEN” dhe ata kanë votat vetëm të shqiptarëve.

“Për herë të parë Ahmeti ishte në një situatë ku duhej të shpëtonte veten me votat e komuniteteve të tjera më të vogla. Po t’i shtohet edhe ryshfeti i votave dhe presionet, mbushja e kutive nga shoferi i Sadulla Durakut… Të gjitha këto do të përpunohen nga qeveria e re. Nëse ato vota përjashtohen, atëherë rezultati i tyre është nën tonën. BDI nuk është koncept i pastër shqiptar dhe është në kundërshtim me Marrëveshjen e majit”, tha Mexhiti në një paraqitje televizive.

Mexhiti tregoi se ka bisedime me VMRO-DPMNE-në, ndërsa sa i përket ndarjes së resorëve, tha se është me vend që resoret që nuk janë udhëhequr nga shqiptarët, si Ministria e Punëve të Brendshme, Byroja e Sigurisë Publike, DAP dhe Doganave, duhet të menaxhohen nga shqiptarët. /tetova1/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA