Mickoski: Kam qenë vullnetar në vitin 2001, nuk...

Mickoski: Kam qenë vullnetar në vitin 2001, nuk e ndjej që Ali Ahmeti ka fituar lu ftën

Autori

Autori

Portali Tetova

January 26, 2023, 01:01

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski ka komentuar krahasimet e fundit të liderit të BDI-së Ali Ahmeti të luftës në Ukrainë me lu ftën në vitin 2001 në Maqedoni.

Mickoski thotë se ai ka qenë vullnetar në këtë lu ftë dhe se nuk ka ndjesi që Ahmeti është fitimtar.

“Unë kam qenë vullnetar në Armatë dhe nuk ka atë ndjesi se ai është fitues në atë lu ftë,

 

por njëkohësisht supozoj se ka treguar se për sa qindra miliona euro është rritur pasuria e familjes së Ahmetit dhe njerëzve që e rrethojnë Ahmetin, në llogarinë e njerëzve që janë invalidë ose që e kanë humbur jetën”, tha mes tjerash Mickoski. /tv21/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
xhaka-shaqiri
Xhaka e Shaqiri në Serbi, presidenti i Federatës zvicerane flet për sfidën
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA