Ndalimi i Ahmet Kalasë, reagon Murtezani i Lëvi...

Ndalimi i Ahmet Kalasë, reagon Murtezani i Lëvizjes BESA

April 17, 2023, 12:04

Hasim Murtezani nga Lëvizja BESA ka reaguar pas ndalimit të hixhës Ahmet Kalaja prej organeve të rendit që mos të futet në Maqedoninë e Veriut.

Ja dhe reagimi i plotë i Murtezanit i cili udhëheq me departamentin e sigurisë në Lëvizjen BESA për ndalimin e hoxhës Ahmet Kalaja:

KalajaHoxhallarët në trojet shqipëtare kanë luajtur rol krucial në kultivimin e vlerave morale, familjare, edukative, fetare e kombëtare!

Hoxhallarët në trojet shqipëtare kanë mbrojtur trashëgimin fetare e kombëtare tonë si popull!

Ata kanë merita në ruajtjen e identitetit tonë fetarë e kombëtarë me shekuj, duke stimuluar e nxitur ritjen e nivelit të kërkimit dhe dijes në avansimit e shkollimit tonë si komb!

AGJENCIONI PËR SIGURI NACIONALE e ka punën dhe detyrën e vet dhe ne nuk ndërhyjmë në vendimet shtetërore autonome si institucion i sigurisë së lartë në vend!

Por, në këtë shtet e në këtë vend kanë lëvizur e kanë dalur kriminel e oligarkë që janë furnizuar edhe me pasaporta në vendin tonë!

A ka persona ma të rezikshëm sesa ata që e ka dërmuar e kanë vjedhur dhe e kanë shkatëruar ekonominë dhe pasurinë e këtij vendi e që sot janë të lirë dhe si ndalon askush?!

Nejse në vendin tonë edhe loket 71 vjeçare e
91 vjeçare ka ndodhur të shpallen si
“PERSON I RREZIKSHËM PËR SHTETIN”

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA