Maqedoni

Ndërroi jetë në Zvicër inxhinieri nga Kosova, Erblin Azizi, ishte besimtar i devotshëm

Autori

Autori

Portali Tetova

May 10, 2024, 09:05

Ka vdekur në moshë mjaft të re mërgimtari, Erblin Aziz me prejardhje nga Gjilani i Kosovës.

Tashmë i ndjeri ishte edhe inxhinier i diplomuar në UAS Zurich të Zvicrës, shkruan Jepi zë.

Përveç si inxhinier, Erblini ishte edhe praktikues i fesë islame ndërsa lajmin për vdekjen e tij e ka dhënë familjari i tij, Mustafë Bajrami.

Postimi i plotë:

Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi!
‘Inna lilahi ve inna ilejhi raxhiun’
Miq e dashamirë! Ju bëj me dije se sot papritmas në moshën 27 vjeçare kaloi në mëshirën e Allahut nipi jonë i dashur Erblin Azizi. Ishte një besimtar i devotshëm, nip shumë i dashur, njeri me karakter të lartë që namazin kurrë nuk e linte dhe një inxhinier i diplomuar në UAS Zurich të Zvicrës!

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA