Në Beograd kërkohen sanksione kundër Rusisë, re...

Në Beograd kërkohen sanksione kundër Rusisë, reagim nga Moska

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Një qëndrim i çuditshëm: Amerika po i bën presion Serbisë, dhe ministri serb po bën thirrje për veprim kundër Rusisë, ka shkruar zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse.

Serbia është nën presion për të vendosur sanksione ndaj Rusisë, tha të martën zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, pasi ministri serb Rade Basta tha se vendi i tij duhet t’i bashkohet sanksioneve perëndimore kundër Moskës.

“Pozicioni i çuditshëm: Amerika po i bën presion Serbisë dhe ministri serb po bën thirrje për veprim kundër Rusisë”, ka shkruar Maria Zakharova në Telegram.

Edhe pse Serbia e ka dënuar vazhdimisht pushtimin rus të Ukrainës në Kombet e Bashkuara, ajo ende po i reziston presionit perëndimor për të vendosur sanksione ndaj Moskës.

Të hënën, Rade Basta, ministri i ekonomisë i Serbisë, tha se Serbia po paguante një çmim të lartë për refuzimin për t’iu bashkuar embargos ndërkombëtare kundër Rusisë.

“Vendi ynë tashmë po paguan një çmim të lartë për mosvendosjen e sanksioneve ndaj Rusisë dhe kjo po bëhet e padurueshme”, ka shkruar Basta në Instagram. /tesheshi

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA