Në Komunën e Tetovës për zgjedhjet parlamentare votojnë 86.550 persona, për rethin e dytë për zgjedhjen e presidentit 86.405 persona

Autori

Autori

Portali Tetova

May 7, 2024, 01:05

Në komunën e Tetovës për zgjedhjet parlamentare të drejtë vote kanë 86.550 qytetarë, ndërsa për rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale do të mund të votojnë gjithsej 86.405 qytetarë, informojnë nga Komisioni komunal i zgjedhjeve (KKZ) Tetovë. Sot mund të votojnë 235 persona që janë në paraburgim ose bur, si dhe personat e sëmurë.

“Sot votojnë personat që ndodhen në burg ose që vuajnë masën e paraburgimit. Në burgun e Tetovës të drejtë vote kanë 54 të burgosur. Po ashtu, një ditë para zgjedhjeve votojnë personat e sëmurë dhe të pafuqishëm, ku nga 218 kërkesa të dorëzuara në Komisionin Komunal të Zgjedhjeve, 181 kërkesa janë pranuar nga KKZ-ja. Sot 181 persona, të sëmurë dhe të pafuqishëm kanë të drejtë të votojnë një ditë para zgjedhjeve. Këshillat zgjedhore janë në terren për ta zbatuar procedurën e votimit për personat e sëmurë dhe të pafuqishëm dhe presim deri në fund të ditës që të na informojnë se sa nga 181 persona kanë votuar deri në orën 19”, informoi Nazmi Dauti, nga KKZ Tetovë.

Sot KKZ Tetovë shpërndan materialin zgjedhor në 117 vendvotime në të cilat nesër do të zhvillohet procesi zgjedhor. /MIA

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA