Në pranga pronari i një portali në Shkup, basti...

Në pranga pronari i një portali në Shkup, bastiset shtëpia e tij

Autori

Autori

Portali Tetova

February 10, 2023, 08:02

Policia mbrëmë në Shkup ka ndaluar pronarin e portalit “Dokaz”, Marjan Stamenkovski. Njësite policore kanë ndëhyrë në shtëpinë e tij duke kryer bastisje dhe se si prova janë marrë telefona celularë, kompjuterë dhe para të gatshme.

Bastisja ka vazhduar për disa orë dhe është kryer me urdhër të Prokurorisë Themelore Publike Shkup, përcjell INA.
Siç mësohet, Stamenkovski natën ka kaluar në stacionin policor në Karposh, ndërsa nesër planifikohet të sillet para gjykatësit në procedurë paraprake.

Informacionet e pakonfirmuara thonë se bëhet fjalë për një raport në lidhje me shkrimet e Stamenkovskit për një person nga Departamenti i gjashtë i Ministrisë së Brendshme.

 

Në shtëpinë e gazetarit sonte është thirrur edhe një ambulancë pasi Stamenkovski është ankuar se nuk është mirë, raporton Plusinfo. Stamenkovski me portalin e tij që funksionon më tepër pa adresë dhe redaksi merret me shkrime kontraverse me akuza dhe fyerje pa limite duke pasur si cak personalitete publike.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA