Neymar dëshiron PSG

Neymar dëshiron PSG

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Ylli brazilian synon ta mbyllë karrierën te klubi parisien, pavarësisht paqartësive të Messi e Mbappe

Nejmar dëshiron që të përfundojë karrierën e tij te PSG, pavarësisht se e ardhmja e disa prej yjeve të ekipit është e paqartë. Ylli brazilian u bë pjesë e skuadrës parisiene në 2017 dhe ka qenë pjesë e rëndësishme e tij, duke fituar 4 tituj kampionë. Por muaji i fundit ka qenë problematik për 31-vjeçarin, që pësoi një dëmtim që do ta lejë jashtë për pjesën e mbetur të sezonit.

Për më tepër që PSG u eliminua nga Bajern Mynihu në Ligën e Kampioneve. Me verën që po afron, drejtuesit parisienë kanë në plan që të bëjnë ndryshime të mëdha. Paqartësi ka në lidhje me Leo Mesin dhe Kilian Mbapen, me dy yjet që edhe mund të zgjedhin të largohen.

Sipas “The Athletic”, Nejmar është i përkushtuar te klubi parisien. Drejtuesit janë të gatshëm që nëse sulmuesi zgjedh të ikë, të paguajnë për të ndërprerë kontratën në mënyrë të njëaneshme. Por Nejmar nuk e sheh të ardhmen larg “Park de Prans”, ndërsa kontrata i përfundon në verën e 2027.

Ylli brazilian ka bërë 173 paraqitje në të gjitha ndeshjet me PSG dhe ka realizuar 118 gola.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA