Nga 16 marsi ngrirje të çmimeve të disa produkt...

Nga 16 marsi ngrirje të çmimeve të disa produkteve ushqimore

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Zv. Kryeministri për ÇështjeEkonomike Fatmir Bytyqi paralajmëroi ngrirje të produkteve ushqimore nga 16 marrsi. Ai paralajmëroi masa për të gjithë ata që do të shkelin ligjin.

Përveç ngrirjes e çmimit të bukës nga kjo javë do të hyjnë në fuqi masat e reja për ngrirje të ptodukteve ushqimore këtë e njoftoi mbrëmë zv Kryeministri për Çështje ekonomike Farmir Bytyqi në emisionin Klan Debat. Byqyqi shtoi se po bëhen të gjitha analizat dhe po ndërmerren masat për tu përballur me krizën ekonomike.

“Që nga data 16 mars hy në fuqi ngrirja e çmimeve të produkteve të qumështit dhe brumërave. Pastaj, mendoj se gjatë kësaj jave do të kemi diskutim për ngrirje eventuale të çmimeve të produkteve tjera që hyjnë në produktet bazl ushqimore, po akoma jemi duke bërë analiza” – tha Fatmir Bytyqi.

Ai apeloi që të merren masa për të gjithë që do të shkelin ligjin.

“Thërras komisionin për mbrojtje të konkurueshmërisë që në bazë të rregullave ligjore dhe nëse dëshmohet një gjë e tillë të merr masa në bazë të ligjit ashtu sic e parashikon ligji” – tha Fatmir Bytyqi.

Të gjithë të sillen siç u ka hije, me moral dhe etikë në kohë krize, porositi zëvendëskryeministri Fatmir Bytyqi, duke u drejtuar në veçanti kompanive dhe partive politike. Sipas tij, qeveria nuk do të lëshojë pe në lidhje me ngrirjen e çmimeve. /KlanMacedonia/

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA