Një familje nga Studeniçani kontrollon se kush ...

Një familje nga Studeniçani kontrollon se kush do të ketë rrymë në fshat, thonë nga EVN-ja

Autori

Autori

Portali Tetova

July 6, 2023, 09:07

Dy burime në fshatin e Shkupit – Studeniçan për momentin janë pa furnizim me rrymë, si rezultat i mbingarkesës për shkak të vjedhjes dhe shfrytëzimit të pakontrolluar të energjisë elektrike në këtë pjesë të fshatit, thonë nga EVN-ja.
“Defekti nuk mund të mënjanohet për shkak të një familje, e cila praktikisht i mban edhe 100 familje të tjera nën peng pa furnizim me rrymë.
Sipas informacioneve në terren, familja Idrizi tashmë një kohë të gjatë ka ndërtuar rrugë në rajonin e 30 shtëpive dhe i ndalon ekipet e EVN-së që të sanojnë defektin.
Është e domosdoshme që të sanohet defekti dhe të rikonstruohet rrjeti që të mundësohet kyçje legale dhe matje e energjisë elektrike.
Detyrimi ynë ligjor është që t’u sigurojmë të gjithë qytetarët furnizim stabil dhe të sigurt me energjinë elektrike”, thanë nga EVN-ja.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”

DIASPORA