Nxënësi Drin Imeri nga Shkolla Fillore Naim Fra...

Nxënësi Drin Imeri nga Shkolla Fillore Naim Frasheri në Tetovë, fiton çmimin e parë në garat shtetërore në lëmine e matematikës

Autori

Autori

Portali Tetova

May 15, 2023, 08:05

Nxënësi i Klasës së Gjashtë të Shkollës fillore “Naim Frasheri” nga Tetova, Drin Imeri, ka fituar çmimin e parë në garat shtetërore nga Matematika nën udhëheqjen e arsimtares Arta Halili Islami, të organizuar nga Shoqata e Matematicientëve të Maqedonisë, të mbajtur më 14 Maj 2023 në FSHMN të Universitetit Shën Kirili dhe Metodi në Shkup.

Drin Imeri paraprakisht ka fituar edhe vendin e parë në garat komunale të Matematikës në Komunën e Tetovës, si dhe vendet e para në garat komunale dhe regjionale të gjuhës angleze “Spelling bee” të organizuara nga këndi Amerikan (American Corner).

Drin Imeri është edhe fitues i medaljes së Bronzë Digjitale të Olimpiadës Ndërkombëtare në kategorinë e matematikës, të njohur si International STEM Olympiad 2023.

Ky sukses i madh i Drin Imerit dhe talenti i tij i jashtëzakonshëm janë një frymëzim i vërtetë për të gjithë nxënësit e tjerë, dhe i bëjnë komunitetin shkollor të Shkollës Fillore Naim Frasheri, të ndjehet krenar për të arriturat e arsimtarëve dhe nxënësve të tyre.

 

Njeherit këto rezultate janë dëshmi që puna e palodhshme dhe përkushtimi në fund kurorëzohen gjithmonë me sukses.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA