Bota

Pamje nga momenti kur peshkaqeni mbyt një turist rus në Egjipt

Autori

Autori

Portali Tetova

June 9, 2023, 09:06

Një peshkaqen ka mbytur një rus në një plazh në Egjipt, ndërkohë që disa turistë të tjerë kanë kapur pamjet e momenteve të rënda.

Autoritetet egjiptiane kanë ndaluar notin pranë një plazhi të Detit të Kuq. Ngjarja ndodhi në qytetin turistik të njohur Hurghada në bregun lindor të Egjiptit.

Viktima ishte një shtetas rus i lindur në vitin 1999, raporton CNN, përcjell tv21.tv

Kujdes, pamjet janë të rënda!

Një ekip i specializuar ishte në gjendje të kapte peshkaqenin, më qëllim për ta ekzaminuar atë për të zbuluar arsyet e mundshme të sulmit të tij dhe për të treguar nëse ishte i njëjti peshkaqen që shqeu edhe turistë të tjerë më parë.

Ministria e Mjedisit atje lëshoi një ndalim dy-ditor të notit duke filluar nga sot.

Gjatë viteve të fundit, disa incidente të ngjashme kanë ndodhur në Detin e Kuq të Egjiptit.

PNë vitin 2022, dy gra u vranë nga sulmet e peshkaqenëve në Detin e Kuq të Egjiptit, në jug të qytetit të Hurghada. Në vitin 2020, një djalë ukrainas humbi një krah dhe një udhërrëfyes egjiptian humbi një këmbë në një sulm nga peshkaqeni. Në vitin 2018, një peshkaqen vrau një turist çek në një plazh të Detit të Kuq. /21Media

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA