Platforma për Investime në Komunitet, mbështetu...

Platforma për Investime në Komunitet, mbështetur nga Albiz financuar nga BE

August 30, 2023, 11:08

Platforma për Investime në Komunitet, mbështetur nga Albiz financuar nga BE Renesansa organizoi takimin informativ “Aftësimi i sipërmarrësve të rinj” Në organizim të shoqatës “ Renesansa” në Tetovë sot u mbajt takimi I parë informative në lidhje me projektin “Përforcimi i aftësive sipërmarrëse tek të rinjtë dhe gratë përmes partneriteteve lokale“ në kuadër të Platforma për Investime në Komunitet i mbështetur nga Fondacioni “Albiz” financuar nga Bashkimi Evropian. Në këtë takim ishin të pranishëm një numër i konsiderueshëm të të rinjve të cilët u informuan për sipërmarrësin, hapat që duhet ndjekur për të hapur dhe krijuar biznese të reja. Koordinatorja e projektit Berrin Ismaili, theksoi në kuadër të projektit do të zhvillohen punëtori, seminare dhe aktivitete të tjera ku të rinjtë do të informohen, trajnohen dhe aftësohen për sipërmarrësin. Në këtë takim të pranishëm ishin përfaqësues nga Agjensioni për Punësim Ideal Amzai, nga Agjensioni për Përkrahjen e Ndërmarrjeve të vogla dhe të mesme “ESA”, Nebi Jusufi, nga shoqata joqeveritare “Arena” Nesim Veliu, nga Komuna e Tetovës, Fatmir Sabriu udhëheqës i menaxhimit me resurset njerëzore. Nebi Jusufi në këtë takim theksoi nevojën e fillimit të biznesit duke kërkuar nga të pranishmit që fillimisht të kenë ide për biznes këtë ta bëjnë duke bashkuar forcat dy ose më tepër të rinj. Një biznes dhe sipërmarrësi e suksesshme kërkon angazhimin e një grupi më të madh të cilët më shpejtë mund të vijnë deri tek realizimi. Platforma për Investime në Komunitet mbështetur nga Fondacioni Albiz i financuar nga BE-ja dhe realizuar nga Renesansa është një mundësi shumë e mirë për të rinjtë. Po ashtu edhe folësit tjerë theksuan nevojën e përkrahjes së të rinjve dhe aftësimin e tyre për sipërmarrësi te të rinjtë dhe gratë përmes partneriteteve lokale.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
Apuestas Deportivas Perú 2022 Casas de Apuestas Per
Pinup Casino Peru Casino en línea pin-u
Pin-up On Line Casino Giriş Onlayn Oyunları Və Qazanc Imkanlarını Açığa Çıxartın
IMG_4592
Afrim Gashi: Fitore plebishitare me 120 mijë vota më 8 maj
C8DA3CE8-FDD4-4E28-A6AA-AFC740774731 (1)
Kasami: Ne do të fitojmë! (Video)
IMG_4591
Arben Taravari: Do jem president i të gjithëve, do sjellim ndryshimin me popullin përpara

DIASPORA