Prej nesër fillon pagesa e “TVSH-ja ime”, tani ...

Prej nesër fillon pagesa e “TVSH-ja ime”, tani me limit të rritur prej 2.100 denarë

Autori

Autori

Portali Tetova

May 4, 2023, 09:05

Prej nesër fillon pagesa e “TVSH-ja ime” për tremujorin e parë, tani me limit të rritur prej 2.100 denarë, njoftoi nënkryetarja e LSDM-së dhe drejtoresha e Drejtorisë së të hyrave publike, Sanja Lukarevska.

“Për herë të parë do të paguajmë 2.100 denarë për të gjithë ata që kanë arritur atë nivel përmes faturave të skanuara. Gjatë ditës së nesërme, porositë e para tashmë do të paguhen. Mjetet që do të kthehen përmes kësaj mase për tremujorin e parë janë rreth 10 milionë euro dhe ato mjete janë të parapara në buxhet.

Do të insistoj në çdo fillim të këtij viti që të rritet kufiri i rimbursimit të TVSH-së për personat fizik, tha Lukarevska në një intervistë për emisionin “Utrinski Peçat”.

Nënkryetarja Lukarevska, duke iu referuar aktivitetit partiak “Krah për krah”, theksoi se përmes takimeve me qytetarët dëgjohet zëri i tyre dhe vlerësohen komentet dhe vërejtjet e tyre, për të përmirësuar punën e partisë.

 

“Me qytetarët flasim hapur për të gjitha problemet dhe nevojat e tyre, dëgjojmë vërejtjet e tyre, kritikat me qëllim të mirë, dëgjojmë atë që kemi realizuar, atë që kemi premtuar por deri më tani nuk kemi realizuar, prandaj jemi me qytetarët të dëgjojnë më shumë e të flasin më pak dhe mendoj se deri më tani ka pasur një reagim të mirë”, tha Lukarevska, duke paralajmëruar se së shpejti LSDM do të ketë një aktivitet të veçantë, tjetër, ku do të prezantohen projektet e realizuara deri më tani, si dhe fillimi i përgatitjes së programit të ri./Koha.mk/

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA