Lajme

Prej nesër fillon pagesa e “TVSH-ja ime”, tani me limit të rritur prej 2.100 denarë

Autori

Autori

Portali Tetova

May 4, 2023, 09:05

Prej nesër fillon pagesa e “TVSH-ja ime” për tremujorin e parë, tani me limit të rritur prej 2.100 denarë, njoftoi nënkryetarja e LSDM-së dhe drejtoresha e Drejtorisë së të hyrave publike, Sanja Lukarevska.

“Për herë të parë do të paguajmë 2.100 denarë për të gjithë ata që kanë arritur atë nivel përmes faturave të skanuara. Gjatë ditës së nesërme, porositë e para tashmë do të paguhen. Mjetet që do të kthehen përmes kësaj mase për tremujorin e parë janë rreth 10 milionë euro dhe ato mjete janë të parapara në buxhet.

Do të insistoj në çdo fillim të këtij viti që të rritet kufiri i rimbursimit të TVSH-së për personat fizik, tha Lukarevska në një intervistë për emisionin “Utrinski Peçat”.

Nënkryetarja Lukarevska, duke iu referuar aktivitetit partiak “Krah për krah”, theksoi se përmes takimeve me qytetarët dëgjohet zëri i tyre dhe vlerësohen komentet dhe vërejtjet e tyre, për të përmirësuar punën e partisë.

 

“Me qytetarët flasim hapur për të gjitha problemet dhe nevojat e tyre, dëgjojmë vërejtjet e tyre, kritikat me qëllim të mirë, dëgjojmë atë që kemi realizuar, atë që kemi premtuar por deri më tani nuk kemi realizuar, prandaj jemi me qytetarët të dëgjojnë më shumë e të flasin më pak dhe mendoj se deri më tani ka pasur një reagim të mirë”, tha Lukarevska, duke paralajmëruar se së shpejti LSDM do të ketë një aktivitet të veçantë, tjetër, ku do të prezantohen projektet e realizuara deri më tani, si dhe fillimi i përgatitjes së programit të ri./Koha.mk/

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA