Produktet e Apple që priten të vijnë gjatë viti...

Produktet e Apple që priten të vijnë gjatë vitit 2023

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Meqenëse Apple nuk flet kurrë për produktet e reja përpara se t’i shpallë ato, është e pamundur të dimë saktësisht se çfarë mund të presim nga prodhimi i saj në vitin 2023.

Por disa pajisje priren të arrijnë në të njëjtën kohë çdo vit, duke ofruar të dhëna të mundshme se çfarë të presim, shkruajnë mediat e huaja.

Dhe rrjedhjet dhe thashethemet paraqesin gjithashtu një pamje të pajisjeve të mundshme që mund të shohim gjatë vitit 2023, të tilla si kufjet e përfolura prej kohësh të “realitetit të përzier” të Apple.

Nëse raportet rezultojnë të sakta, viti 2023 mund të shënojë sjelljen e disa gjërave për linjën e produkteve të Apple.

Në këtë drejtim, mund të shohim kufjet e para AR/VR të kompanisë, iPhone-in e parë me USB-C dhe MacBook Air të parë 15 inç, për shembull.

Sa i përket produkteve të tjera si AirPods, Apple TV dhe iPad, Bloomberg raporton se ka të ngjarë të mos shohim ndryshime të mëdha në ato linja produktesh këtë vit.

Në “lansimet e vogla” tashmë në vitin 2023, Apple ka lëshuar një version të ri të verdhë të iPhone 14, një HomePod të përditësuar, një Mac Mini me çipat M2 dhe M2 Pro dhe kompjuterë MacBook Pro me M2 Pro dhe M2 Max të ri.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA