Radari në rrugë Tetovë-Shkup kap veturat me 227...

Radari në rrugë Tetovë-Shkup kap veturat me 227 dhe 214 km/h

Autori

Autori

Portali Tetova

June 6, 2023, 10:06

Në aksin rrugor Shkup – Tetovë gjatë një kontrollit të policisë së trafikut me radar janë kapur dy makina me shpejtësi marramendëse prej 227 dhe 214 kilometra në orë.

Sipas raportit të policisë, gjatë kontrolleve të ditës së djeshme janë ndaluar dy makina me shpejtësi tejmase të tejkaluar dhe të ndaluar në komunikacion për shkak të rrezikshmërisë së lartë. Zëdhënësi i policisë në Tetovë, Marjan Josifovski theksoi se ndaj shoferëve do të ketë sanksionime me ligj, që përpos gjobave do të ketë edhe konfiskim të patent shoferit.

Por në këtë rast nuk dihet se a do të vlej ndalesa deri në 1 vit apo edhe më shumë. Në aksion rrugor Shkup – Tetovë dhe Tetovë – Gostivar janë shqiptuar edhe 92 gjoba të tjera për tejkalim shpejtësie.

“SPB Tetovë me thirrje drejt shoferëve të mos i drejtojnë automjetet shumë shpejtë, sepse numri më i madh i fatkeqësive në komunikacion janë rezultat i shpejtësisë jo të adaptuar me kushtet në rrugë dhe para së gjithash ato me pasoja më të rënda”, porositi zëdhënësi Marjan Josifovski.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA