Rekord gjobash në 24 orët e fundit në Maqedoni,...

Rekord gjobash në 24 orët e fundit në Maqedoni, sanksionohen 700 shoferë për vozitje të shpejtë

Autori

Autori

Portali Tetova

June 19, 2023, 09:06

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (18.06.2023), ka kryer kontroll aksionar në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut për sanksionimin e automjeteve që lëvizin me shpejtësi më të madhe se shpejtësia e lejuar, gjatë së cilës janë sanksionuar 700 drejtues mjetesh.

Prej tyre, 82 automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe 10 automjete me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë.

Në të njëjtën kohë, 331 drejtues mjetesh kanë tejkaluar shpejtësinë në qytet dhe 369 jashtë qytetit. Kontrollet e trafikut do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim.

U bëjmë thirrje të gjithë përdoruesve të rrugës që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e qarkullimit rrugor dhe së bashku të kontribuojmë për rrugë më të sigurta” – thuhet në kumtesën e MPB-së.

Mos e humb

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon

Më shumë nga kategoria

IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Online Spor Bahisleri Şirketi Ve Casin
All The Classic Pinup Poses For Vintage Romance Photoshoot
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
Pin Up Online Casino Aviator Pin Upwards Apostas Esportiva
IMG_4179
Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

DIASPORA