Rustemi: Rrumbullaksuam korridoret evropiane, n...

Rustemi: Rrumbullaksuam korridoret evropiane, nënshkruam marrëveshjen historike për ndërtimin e Korridorin 8 dhe 10D

December 25, 2023, 06:12

Drejtori i Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi, ka shpalosur rezultatat e realizuara gjatë vitit 2023. Drejtori Rustemi në llogaridhënie para opinionit theksoi se viti 2023 ishte vit historik sa i përket investimeve kapitale në infrastrukturën rrugore.

Ai tha gjatë këtij vitit është nënshkruar edhe marrëveshja historike për ndërtimin e Korridorit 8 dhe 10d, ndërsa rezultate evidente janë shënuar edhe në pagesat rrugore por edhe në pastrimin e rrugëve për siguri në komunikacion.

“Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore mund të mburret se ishte një vit rekord për sa i përket investimeve, një vit rekord në aspekt të të hyrave nga pagesat në pikat rrugore, por edhe një vit historik për shkak se nënshkruam një marrëveshje për gjeneratat e ardhshme dhe për të ardhmen e çdo qytetari të Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe filluam realizimin e projektit për ndërtimin e 110 kilometrave autostradë me konzerciumin “Bechtel & Enka””, theksoi në fjalimin e tij drejtori Rustemi.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur
IMG_3944
Zjarr i madh në Zhelinë të Tetovës, digjen goma të vjetra

DIASPORA