SHUMË JA ,,VLEN,, NDRYSHIMI

Autori

Autori

Portali Tetova

May 6, 2024, 05:05

Xhezair Shaqiri -Hoxha

Po thonë e do të thonë se pse Komandant Hoxha po thotë nuk jam në parti politike por po sulmon ashper BDI-në.
Po ua përkuitoj pse.

Në vitin 2000 më bën atentat sot jam gjallë kurse A.A i jep rrogë vrasësit tim në qeveri.
Në 2006 PDSH më lëshon akuzë e unë dal në Tanushë që mos temë nënçmonin e ju heshtët a votat ua dhatë horrave

Më 2007 policia sulmon Tanushën dhe më pak se 30 minuta largohen në panik nga mbrojtja e hekurt e ish UÇK-së Po ua përkuitoj se Zëvendës Ministri i Policisë i asaj kohe Rafet Elmazi dha doreheqje jo pse sulmoi Tanushën por pse nuk pati sukses e Menduh Thaçi nuk i’a pranoi dorëheqjen por i dha urdher Rafetit famekeq i cili pati vra Komandant Telin me shokë e sulmoi fshatin Brodec, vrau disa të rinj shqiptar dhe doli e tha se aksioni u kry me sukses.

Unë pata edhe 3 sulme nga me shumë se qindra policë special e smundln me arritë suksesin të futen në Tanushë e juve prapë i’u dhashë vota e nuk thoshit votat po ua japim por lene rahat Komandanti e Tanushës.

Mua nuk ma la baba im këtë bela me pushtetin por për ju 10 vite i kalova në bjeshkët e Karadakut larg fëmijëve të mi e ju tendera, punësime ,kontrata e lek merrnit pa u shqetësuar për mua e fëmijët e mi, ju më mbajtët PDSH e BDI në mal 10 vjet.

Erdhi Zaevi në pushtet e ai si gjithë politikanët e bëri kalkulimin me Tanushen o duhet sulmuar o bërë marrëveshje dhe kuptohet edhe mua me konvenoi të kem një marërveshje jo për përkrahje me vota por që të kthehem në Shkup te familja.
E ju me partitë tuaja e mediat u çutë peshë pse unë të marr një rogë si keshilltar i Zaevit,jo që Zaevi më pyet peëër siguri por ati i konvenonte që të më ketë parasysh e mos të ketë probleme e mua po ashtu me konvenonte të pushoi se edhe vitet e bënin të veten të kthehem tek familja.

E tani ju prapë për një pazar nënçmues përkrahni vrasesit e UÇK-së ,pro proceseve të montuara etj, dhe aspak nuk e çanin kokën çka do të ndodh për ne si ish UÇK.
Mua me vjen mirë kur VLEN të fiton e Horrat të humbin e kurrë mos ndëgjofsha mirë për PDSH e BDI.
Ja vlen me fitu VLEN sepse jemi më të sigurt me familjet tona.
Siç po e shoh unë BDI e PDSH dhe Sarillëku sa do deputet të kenë, po thua se gjysma e tyre do të jen të pa vlefshëm për qeverinë e ardhshme sepse kanë dosje kriminale nëpër fjoka duke i pritur proceset gjygjësore të pa shmangshme.

P. S ,,Vitin 2009 kur Sasha lunte me gjithë ju unë e pata kërcënuar me ndërmjetësues. Thuni Sashës mos mendo që je i pa prekshëm e ai ma pat kthyer.. ..Mos u mer me mua,, T’voite te derzhat Gore ne jas PDSH-BDI.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA