Ska asnjë ndalesë te sistemi i pagave, njofton DAP

Ska asnjë ndalesë te sistemi i pagave, njofton DAP

December 30, 2023, 12:12

Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP) njofton se nuk ka asnjë ndalesë në sistemin e pagave dhe ai po funksionon pa probleme.

“Për të shmangur turmat dhe për të mundësuar që pagat e dhjetorit të procedohen dhe paguhen në ditët e fundit të muajit, dje dhe sot punëtorët e DAP Shkup punojnë deri në orën 19:00 dhe marrin kalkulimet e MPIN-it, që u mundëson të gjithë punëdhënësve që kanë ka përgatitur përllogaritjet, për t’i dorëzuar dhe paguar pagat për punonjësit”, tha DAP.

Nga aty shtojnë se nga gjithsej 64.900 llogaritje të pritshme MPIN deri më tani janë pranuar 39.090 dhe sipas statistikave, që nga fillimi i kësaj jave të punës, sistemi ka përpunuar mesatarisht mbi 5.500 llogaritje MPIN në bazë ditore.

“Ka periudha kur për shkak të dorëzimit disa herë të të njëjtëve formularë, krijohet një ndalesë e vogël në përpunimin e llogaritjeve MPIN, por sistemi funksionon pa probleme, nuk ndalet dhe përpunon llogaritjet ashtu siç dërgohen në e-mail пошта[email protected]”, shtoi DAP.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA