Spasovski ende nuk e din sa do e ketë pagën me ...

Spasovski ende nuk e din sa do e ketë pagën me rritjen e re

Autori

Autori

Portali Tetova

May 3, 2023, 03:05

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski ende nuk ka marrë pagën me rritj prej 78%.

Spasovski shprehet se nuk e din se sa do të jetë paga e tij me rritjen e re.

“Nuk kemi marrë pagë. Paga e kaluar ishte me vlerën e pagës tjetër. Paga e re ende nuk është paguar. Nuk e di se sa do të jetë, por do ta shoh kur do të arrije”, u shpreh Spasovski.

Kujtojmë se deri tani në Kuvend ende nuk ka arritur ndonjë propozim për ndryshime ligjore për t’u parandaluar rritja enorme e pagave për funksionarët shtetërorë.

 

Edhe pse shumica e politikanëve u shprehën kundër rritjes së pagave të tyre, megjithatë pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, pagat për muajin prill do të jenë për 78% më shumë se paga e vjetër.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë

DIASPORA