Lajme

Syla i kishte dedikuar këngë hoxhës që pranoi një veturë si dhuratë: O me mercedes, o me aeroplan

Autori

Autori

Portali Tetova

April 12, 2023, 07:04

Gazetari dhe analisti i emisionit Pressing në T7, Valon Syla është sulmuar mbrëmë nga tre persona. Për pasojë, Syla ka pësuar lëndime në kokë.

Të dyshuar për sulmin janë tre persona dhe sulmi dyshohet të ketë ndodhur për pas postimeve të gazetarit, Valon Syla lidhur me hoxhën nga Prizreni i cili mori dhuratë një veturë nga xhemati i xhamisë ku shërben, kanë treguar dëshmitarët në kushte anonimiteti.

Ai, nga QKUK shihet se ka pësuar lëndime në kokë.

“Tre islamikë fanatikë më kanë sulmu. Shpejt e shpejt ka ndodh edhe kanë ikë”, dëgjohet duke thënë Syla për TV Dukagjinin, tek sa shihet se gazetarin e largojnë policia nga QKUK.

 

Video për të cilën dyshohet të jetë shkak i sulmit ka të bëjë me satirën e Valonit ndaj hoxhës Mazllam Mazllami, pasi ky i funidt kishte marrë si dhuratë një Mercedes.

Syla kishte publikuar një këngë të cilët ja ka dedikuar hoxhës.

Syla ka zgjedhur këngën e Gazmend Ramës – O me merceds – dhe në mbi shkrim ka shkruar “një përshëndetje për Mulla Mercedesin Mazllumin”.

“Një përshëndetje për Mulla Mercedesin Mazllumin nga unë. A je benz a je dizell?” – ka shkruar Syla.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_0412-800x534
Kurti ndahet baras në shah me mjeshtrin i cili e mposhti Kasparovin
gordana-siljanovska-davkova-1068x728-1 (1)
Presidentja Siljanovska Davkova do të marrë pjesë në Samitin për paqe në Ukrainë
Arafat
Haxhinjtë vazhdojnë udhëtimin shpirtëror me vizitën në malin Arafat
lsdm-4-1-750x430-1-1
Kandidatët e LSDM-së prezantojnë programet e tyre
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
IMG_0379
Kurban Bajrami, qytetarët ankohen për çmimet e larta

DIASPORA