Taravari: A nuk është mungesë inteligjence që k...

Taravari: A nuk është mungesë inteligjence që këtë pasuri botërore si gjuha shqipe ta quash 20%?!

Autori

Autori

Portali Tetova

May 29, 2023, 01:05

Në ditët kur po diskutohet në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut për hapjen e Kushtetutës dhe futjen e bullgarëve, Taravari përmes një postimi në facebook shkruan se si në vitin 2012 prestigjozja amerikane New York Times do të botonte një kërkim shkencor ku thuhet se gjuha shqipe është një ndër tri gjuhët më të vjetra në botë duke aluduar se duhet hiqet përfundimisht termi 20% nga Kushtetuta.

Ja postimi i plotë:

”Në vitin 2012 prestigjozja amerikane New York Times do të botonte një kërkim shkencor ku thuhet se gjuha shqipe është një ndër tri gjuhët më të vjetra në botë.

A nuk është mungesë inteligjence që këtë pasuri botërore ta quash 20%?!” – shkruan Arben Taravari.

 

Mos e humb

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon

Më shumë nga kategoria

IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
Online Spor Bahisleri Şirketi Ve Casin
All The Classic Pinup Poses For Vintage Romance Photoshoot
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
"mostbet Kz Официальный Сайт: Казино И Букмекерская Контор
Pin Up Online Casino Aviator Pin Upwards Apostas Esportiva
IMG_4179
Pesë gjërat që nuk duhet t’i postoni kurrë në Facebook

DIASPORA