Taravari dhe Ahmeti takim kokë më kokë në Gostivar

Taravari dhe Ahmeti takim kokë më kokë në Gostivar

Autori

Autori

Portali Tetova

June 9, 2023, 01:06

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i ka qendruar sot mysafri kreut të ASH-së dhe të komunës së Gostivarit, Arben Taravari, përcjell TV Globi.

Takimi i cili është realizuar mesditën e kësaj të premte, ka zgjatur mbi një orë në zyrën e Taravarit në Komunën e Gostivarit.

Siç bëjnë të ditura burime për redaksinë tonë, takimi ka ardhur për shkak të zhvillimeve të fundit politike në vend, gjegjësisht situatën e krijuar pas takimit të dy ditëve më parë mes kryeministrit dhe liderit të LSDM-së, Dimitar Kovaçevski dhe liderit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

Ndryshimet kushtetuese dhe eventualisht ndryshimet në ekzekutiv, gjegjësisht zgjerimi i Qeverisë, mendohet të kenë qenë temë e takimit.

Në takim, jo zyrtarisht është folur edhe për zëvendësimin e 20 përqindëshit me gjuhën shqipe në Kushtetutë, gjë të ciën e kërkon ASH, ndërsa BDI shprehet se tani nuk është momenti për një kërkesë të tillë./Tv Globi

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA