Taravari: Jemi të gatshëm të ulemi me të gjitha...

Taravari: Jemi të gatshëm të ulemi me të gjitha partitë politike shqiptare

Autori

Autori

Portali Tetova

June 21, 2023, 07:06

Arben Taravari nga Aleanca për Shqiptarë thotë se se janë të hapur për bashkëpunim me të gjitha partitë e tjera.

“Edhe kur kemi qenë opozitë edhe kur kemi qenë kritikues të BDI-së përsëri kemi qenë të gatshëm çdoher të ulemi me të gjitha partitë politike shqiptare dhe përsëri po vazhdoj atë ta mendoj. Me cilin do të ulemi në tavolinë se si do të vazhdojë të gjitha kombinimet janë të mundshme”, tha Taravari në “ClickPlus”.

Taravari tha se dyshon se VMRO-DPMNE-BDI koordinohen për sulme mes tyre për të rritur rejtingun e partive të tyre.

“Sjellja e VMRO-DPMNE-së praktikisht i bën publicitet BDI-së, bile i kam thënë publikisht edhe me disa eksponentë të BDI-së unë kam menduar se jeni të koordinuar dhe kam pasur përshtypje se BDI dhe VMRO-DPMNE koordinohen vazhdimisht të goditen me njëri tjetrin sepse kështu e rrisin rejtingun e partisë kam shpreh keqardhje se nuk e kanë përmend dhe ASh-në të na bënin publicitet”, tha Taravari.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA