Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir...

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

Autori

Autori

Portali Tetova

June 8, 2023, 07:06

Dorëheqje të tij ose të ministrit Azir Aliu, paralajmëroi Arben Taravari gjatë ditës së sotme, nëse vërtetohej se ministri ka punësuar dhëndrin e tij si shef kabineti. Por, sipas tij, dorëheqja vjen vetëm nëse bëhet fjalë për punësimin e burrit të motrës ose vajzës së Aliut.

“Te ne dhëndër e di si quhet në qoftë se dikush është dhëndri i brezit të katërt ose të pestë… Në qoftë se është burri i motrës ose i vajzës së Azirit, ose unë ose Aziri japim dorëheqje”, deklaroi sot kreu i ASH-së, Arben Taravari.

Për të njejtën çështje u pyet edhe kryeministri Kovaçevski, i cili u shpreh se nuk ishte në dijeni të rastit, por se do ta verifikojë të njejtin.

“Pyetjen duhet t’ia drejtoni atij që e ka ëmëruar si shef kabineti. Në qoftë se ka ndonjë shkelje të procedures gjatë punësimit të një shefi kabineti apo dikujt tjetër, atëherë ajo duhet të paraqitet, pasi ju më tregoni një informatë që unë do ta kontrolloj dhe do të shoh se cili ministër ka angazhuar si shef kabineti”, tha kryeministri Kovaçevski.

Ditë më parë në një podcast të organizuar nga Ministri për Shoqëri Informatike dhe Administratë, Azir Aliu, ky i fundit mes tjerash përmendi se Shefin e kabinetit në ministri e ka dhëndër. I pyetur për këtë, Aliu e pranoi se e ka dhëndër shefin e kabinetit, por se sipas tij, nuk ka pasur elemente për nepotizëm.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA