Taravari takon ambasadorin e Maqedonisë në Abu ...

Taravari takon ambasadorin e Maqedonisë në Abu Dhabi

Autori

Autori

Portali Tetova

February 16, 2023, 02:02

Kreu i ASH-së, Arben Taravari gjatë qëndrimit të tij në Emiratet e Bashkuara Arabe, ka vizituar Ambasadën e Republikës së Maqedonisë së Veriut në Abu Dhabi, ku është mirëpritur nga ambasadori Abdulkadër Mehmedi.

“Me amabasadorin Mehmedi, biseduam për ngritjen e bashkëpunimeve ndërmjet shtetit tonë dhe EBA, si në sferën e teknologjisë informative, shkëmbimet tregtare dhe bashkëpunime të tjera zhvillimore në interes të vendit tonë”, ka theksuar Taravari.

Ndryshe, Taravari në Emiratet e Bashkuara Arabe e shoqëron kryetari i Këshillit të Komunës së Gostivarit, Valbon Limani, ndërsa në Emiratet qëndron me ftesë të Omar Sulltan Alolama, Ministër i Shtetit për Inteligjencë Artificiale.

 

Taravari dhe Limani, morën pjesë në “World Government Summit 2023”, prej ku kanë shfrytëzuar nga rasti të realizojnë edhe takime me personalitete të ndryshëm.

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion
abdush demiri
Demiri: Taravari të qartësojë pozicionin e tij, ne mbetemi të hapur për bashkëpunim opozitar
Adnan-Azizi
Azizi: Madhërimi i Selës dedikuar Ali Ahmetit
56502F6A-2DDE-4391-A6DF-6AE467A68872-1024x551.jpeg
Kasami: Fronti opozitar i gatshëm të sfidojë pushtetin
AC2A0035
Fronti opozitar: Grubi po e keqpërdor partneritetin strategjik me SHBA  

DIASPORA