Teologu, Nuhi Ganija: Vitin e kaluar kemi shtru...

Teologu, Nuhi Ganija: Vitin e kaluar kemi shtruar rreth 500 iftare në ditë (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

March 23, 2023, 12:03

Në emisionin Happy Day në Klan Maqedoni, teologu Nuhi Ganija nga Tetova tha se muaji i Ramazanit është muaj i tolerancës dhe bamirësisë, ai tregoi raste të vitit të kaluar ku janë shtruar rreth 500 iftare çdo ditë për besimtarët.

‘‘Vitin e kaluar kemi shtruar rreth 500 iftare në ditë dhe e dinë ata që meren me sallone të dasmave se si është vështirë të pra si me qenë një dasëm, në organizim pritjen e njerëzve përcjelljen e tyre.

Por ne edhe kemi thyer ligjin e fizikës dhe matematikës ku kemi rrotulluar rreth 40 mijë pjata dhe asnjë nuk është thyer.

Thjeshtë me vajzat e mektepit që mësojnë në ”Kopshtet e Xhennetit” me dashamirë me fëmijë të lagjes pra me kamarierë jo profesionistë kemi arritur asnjë gotë apo pjatë të thehet, kur e dimë se ne në shtëpi pak mysafirë të na vijnë do thehet ndonjë gjë” – tha Teologu, Nuhi Ganija.

 

Ai mes tjerash shtoi se edhe këtë vit do japin maksimumin që të ndihmojnë dhe kontribojnë në këtë muaj të mëshirës, bamirësisë të kalohet sa më lehtë për gjithë besimtarët. /KlanMacedonia/

 

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA