Tetovares i'u hoqën dy gjinjtë për shkak të dia...

Tetovares i’u hoqën dy gjinjtë për shkak të diagnozës së rreme, 5 vite po kërkon përgjegjësi

Autori

Autori

Tetovarja

April 29, 2023, 01:04

Një paciente nga Tetova, e cila iu nënshtrua masektomisë së dyfishtë, kërkon përgjegjësi nga mjekët e Klinikës së Onkologjisë dhe Radioterapisë në Shkup, të cilët para pesë viteve i kishin sugjeruar operim urgjent për shkak të dyshimit për kancer, transmeton gazeta “Sloboden Pecat”.

“Dikush duhet të mbajë përgjegjësi për heqjen e gjoksit tim për shkak të një diagnoze të rreme të kancerit. Më thanë se duhet të operohesha menjëherë dhe kur u kthyen rezultatet e histopatologjisë pas operacionit, në indet e gjinjve të hequr kishte mastit, jo kancer”, tha 56-vjeçari me inicialet S.S nga Tetova.

Ajo thotë se ndjen zemërim dhe inat sepse besonte te sistemi dhe se Prokuroria do të bënte punën e saj.

Meqenëse prej pesë vitesh nuk ka lëvizje dhe lënda mbahet në sirtar, ajo ka rrëfyer gjithë peripecitë dhe problemin, ndërkohë apelon që të ndërmerren masa që lënda gjyqësore të mos vjetërsohet. Masektomia e dyfishtë është kryer në vitin 2018. (INA)

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar

DIASPORA