Tetovarët merakli të targave të veçanta, paguaj...

Tetovarët merakli të targave të veçanta, paguajnë deri në 73 mijë denarë (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

May 31, 2023, 12:05

Pollogu renditet i pari në Maqedoni për shfrytëzimin e numrit të targave të veçanta ose të ashtuquajtura “tarag të arta”. Sipas të dhënave të vitit 2022, Pollogu ka dhënë mbi 400 targa të arta nga 13 mijë targa standarde.

Edhe pse për t’i marrë ato duhet të paguhet deri në 73 mijë denarë, qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit nuk e kanë problem. Sektori për punë të brendshme njofton se interesimi për tabela të arta po rritet.

“Vitin e kaluar në rajonin që e mbulon sektori për punë të brendshme Tetovë gjithsej janë dhënë mbi 13 mijë targa dhe 411 të ashtu quajtura targa të veçanta. Këtë vit numri i përgjithshëm i tabelave shkon në mbi 3 mijë dhe plus 225 të ashtuquajtura targa të arta.

Bisedohet për targa të njohura në mes popullatës si targa të arta që kanë formë dhe mbishkrim të veçantë, të cilët kanë dhe çmim më të lartë nga targat standarde, nga 360 denarë deri në 73 mijë denarë .”- Mariajan Josifovski – zëdhënës I SPB-së.

 

Ndryshe targat e arta kanë kombinime të numrave, por edhe shkronjave me porosi. Në bazë të ligjit ata qytetarë që duan në vend të numrave në targa të vendosin shkronja ose emër duhet të paguajnë deri në 73 mijë denarë.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA