TV24: LSDM-ja do të votojë kundër Ligjit për Am...

TV24: LSDM-ja do të votojë kundër Ligjit për Amnisti!?

Autori

Autori

Portali Tetova

November 2, 2023, 10:11

LSDM paralajmëron se do të votojë kundër ligjit për amnisti të propozuar nga ministri i Drejtësisë Krenar Loga.

Nga grupi parlamentar i LSDM-së për TV 24 thanë se para fillimit të seancës do të zhvillojnë edhe një koordinim, ku pritet të merr pjesë edhe zv.ministrja e Drejtësisë Viktorija Avramovska Madiq, e cila ditë më parë, nga Ohri më mënyrë indirekte tha se LSDM është kundër ligjit që në Qeveri e dërgoi ministri i drejtësisë Krenar Loga, për të cilin fillimisht kryeministri Dimitar Kovaçevski dha mbështetje, por më pas paralajmëroi se LSDM-ja do të dorëzojë amendamente.

Ndryshe nga Kovaçevski, disa nga deputetët e LSDM-së gjatë gjithë kohës jozyrtarisht pohuan se nuk do të votojnë.

Nuk dihet se çfarë tronditje do të shkaktojë në Qeveri ky vendim i LSDM-së nëse kjo parti nuk mbështet ligjin për amnisti dhe a do të jetë arsye që Arben Taravari të largohet nga pushteti.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA