U zhduk në 4 korrik, biznesmeni gjerman gjendet...

U zhduk në 4 korrik, biznesmeni gjerman gjendet i copëtuar në një frigorifer

Autori

Autori

Portali Tetova

July 11, 2023, 08:07

Trupi i një biznesmeni të njohur është gjetur i copëtuar në një frigorifer. Mediat e huaja shkruajnë se biznesmeni gjerman u zhduk më 4 korrik. Biznesmeni gjerman Hans-Peter Mak, 62 vjeç, u zhduk në Tajlandë disa ditë më parë dhe mediat tajlandeze raportojnë se trupi i tij u gjet i copëtuar në një frigorifer.

Policia kontrolloi një shtëpi pranë Pattaya, ku hetuesit gjetën trupin e një burri. BILD ka mësuar nga burime pranë policisë se bëhet fjalë për shtetasin gjerman Hans-Peter Mak.

Pattaya.news e Tajlandës raporton, duke cituar ekspertë mjeko-ligjorë, se ai u copëtua, u paketua dhe u la në një frigorifer në një shtëpi me qira.

Familja e biznesmenit ofroi 77 mijë euro për informacion rreth tij. Pamjet e kamerave të sigurisë dyshohet se e tregojnë atë si viktimë e një krimi. Sipas mediave, biznesmeni gjerman është torturuar dhe më pas është copëtuar, shkruan “telegraf.rs”.

Hans Peter Mak jetonte në Tajlandë ku shiti pasuri të paluajtshme. Pak para zhdukjes ai ka pasur një takim pune për shitjen e një shtëpie.

Makina e tij Mercedes u gjet katër ditë më vonë, e larë dhe pastruar me kujdes.

Policia pretendon se autorët kanë dashur të shkatërrojnë provat. Mirëpo, pas zhdukjes së biznesmenit, nga llogaria e tij jashtë vendit janë transferuar 52 mijë euro. Policia po merr në pyetje tre të dyshuar.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA