Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e ...

Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit

Autori

Autori

Portali Tetova

November 7, 2023, 12:11

Thyerjet dhe grabitjet në shtëpitë e të famshmëve po kthehen në trend të rrezikshëm. Futbollisti i njohur spanjoll, Sergio Ramos dhe familja e tij ishin të fundit që përjetuan grabitjen. Por Ramos nuk është i vetmi nga bota e futbollit.

Gazeta e madhe spanjolle, AS, ka publikuar një intervistë me një prej hajdutëve. Sipas AS bëhet fjalë për udhëheqësin e një bande shqiptare, përkatësisht “Shqipëri – Kosovë”. Ai ka treguar për mediumin e fuqishëm spanjoll disa nga vjedhjet e mëdha.

Është Carlos Quilez ai që e intervistoi kreun e hajdutëve në emisionin “Sumario Abierto”. Atij i është referuar si Alberto. Janë përmendur vjedhjet në shtëpitë e Karim Benzemas, Cristiano Ronaldos dhe Johan Cruyffit, shkruan AS.

“Ne e grabitëm Benzeman në rastin kur ai e kishte të pamundur të na zinte”, tha Alberto. “Ne gjithashtu provuam të vjedhim në shtëpinë e Cristianos në Madeira, por plaçka nuk ishte joshëse”.

Në vitin 2012 kriminelët shënjestruan shtëpinë e ikonës Cruyff, pa e ditur se ishte shtëpia e tij. Kur u futën brenda panë fotografitë e Cruyffit me Dennis Bergkampin dhe hajdutët kuptuan se ishin në shtëpinë e një të famshmi. Vodhën gjësende të ndryshme me vlerë, që besohet se kushtuan deri në 20 mijë euro.

“Kreu i bandës Shqipëri – Kosovë, i cili është në arrati aktualisht, tregoi se ka refuzuar disa grabitje. Ka përmendur një futbollist të veçantë që nuk e ka shënjestruar dhe nuk do ta shënjestronte. Ai quhet Lionel Messi. Madje deklaroi se ai dhe të tjerët kishin mundësi për ta grabitur Messin”, ka shkruar AS.
“Disa herë kam ndalur njerëzit që donin të vidhnin në shtëpinë e Messit, njerëzit që më kanë pyetur, por unë nuk mund t’i ndalojë të gjithë. Atëherë kam mundur dhe jam krenar për këtë”, ka deklaruar udhëheqësi i bandës.

Ai ka theksuar se kanë mundur ta grabisin shtëpinë e prindërve të Messit.

“Rreth një vit më parë të tjerë e ofruan (për vjedhje) shtëpinë e prindërve të tij, të familjes së Messit. Messi ishte në Paris në atë moment. Shkova për ta shikuar, sepse e njoh shumë mirë dhe e njoh shumë mirë zonën. Nuk doja për shkak të respektit për Messin. Nuk e kam bërë pasi kam respekt ndaj tij”.

AS ka shkruar se i ashtuquajturi Alberto drejton më shumë se 100 njerëz “që varen prej tij ose kërkojnë leje dhe informacione prej tij për të kryer vjedhje”.

“Kjo është arsyeja pse ai ka kapacitet për të siguruar që grupet e tjera të mos kryejnë vjedhje specifike, përfshirë ato që kanë të bëjnë me Messin”, ka shkruar mediumi spanjoll.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA