VIDEO Skandal/ Vuçiq si e porosit gazetaren t’i...

VIDEO Skandal/ Vuçiq si e porosit gazetaren t’ia bëj pyetjen për Maqedoninë

Autori

Autori

Portali Tetova

July 7, 2023, 12:07

Kanali serb në YouTube “Kryengritja Ekologjike” publikoi një audio incizim të vitit 2017, në të cilin dëgjohet qartë Aleksandar Vuçiq duke i thënë gazetares Branka Gjukiç, ish-drejtoreshë e Tanjug dhe këshilltare aktuale e presidentit, se çfarë pyetje t’i bëjë atij, përcjell INA.

Pyetja e porositur e Vuçiqit i referohet zhvillimeve të marsit të vitit 2017 në Maqedoninë, kur kishte protesta dhe trazira të dhunshme që organizoheshin nga pushteti dhe përkrahësit e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski.

Vuçiq dëgjohet duke mësuar gazetaren si ta bëj pyetjen dhe si ti drejtohet, duke i kërkuar disa herë ta përsëris. Vuçiq atëkohë përkrahte fuqishëm Gruevskin dhe Qeverinë e tij.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA