Visar Ganiu dhe Izet Mexhiti kërcënohen nga Muh...

Visar Ganiu dhe Izet Mexhiti kërcënohen nga Muharrem Hasani

Autori

Autori

Portali Tetova

June 23, 2023, 08:06

Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu, i cili është edhe pjesë e fraksionit të BDI, i ashtuquajtur si “Grupit i Zjarrit” sapo ka denoncuar kërcënimet, të cilat thotë se i ka marrë nga Muharrem Hasani, i cili vetëm dy ditë më parë shpalli kandidaturën për kryetar të degës së BDI-së në Butel.

Ganiu ka deklaruar për Alsat se rreth orës 20.00 ka marrë një telefonatë nga një numër i panjohur, i cili i është prezantuar si Muharrem Hasani.

Ganiu thotë se nga Hasani është kërcënuar duke i thënë se “Ti dhe Izet Mexhiti do ta gjeni veten të paluar në rrugë”. E më pas ka vazhduar edhe me sharje e fyerje të rënda.

Siç shpjegon kreu i Komunës së Çairir, kërcënimet e Hasanit vijnë pas deklaratës së Visar Ganiut në ALSAT ku tha se zgjedhjet e kryetarëve të degëve të BDI-së janë jostatutare.

Deklarata e plotë e Visar Ganiut pasi doli nga Stacioni policor i Kisella-Vodës, pas denoncimit të kërcënimeve. /Alsat.mk

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA