ZSH: Koalcioni Besa-Alternativa kalon me rejtin...

ZSH: Koalcioni Besa-Alternativa kalon me rejting BDI-në

July 15, 2023, 12:07

Sot nga disa miq që janë pjesë aktive e partisë qeveritare që ka porositë anketën e realizuar, i është bërë foto të njëjtës dhe i është dërguar mediave të vendit.

Në këtë anketë të zbuluar(fotografuar), shihet qartë se te partitë maqedone prinë VMRO-ja me 18.8% ndërsa te shqiptarët për herë të parë koalicioni Besa-Alternativa me 6.3% prinë para BDI-së që ka mbështetje 5.8% të anketuarve.

Në pyetjen “për cilën parti politike do të votonit nëse do të kishte zgjedhje javën e ardhshme?” , më shumë se 51% e të anketuarve në Maqedoninë e Veriut refuzojnë të përgjigjen.

Nga ata që janë të vendosur, VMRO-DPMNE është në prirje bindëse me 18.8%, dhe 10.9% e të anketuarve kanë thënë se do të votojnë për LSDM-në.

6.3% do të votonin për koalicionin Besa-Alternativa, 5.8% për BDI-në, 4.3% do të votonin për Levicën, 3.5%për ASH-në dhe vetëm 1.4% për “Grupin e zjarrit”.

Në këtë anketë të fotografuar shihet se numri i të anketuarve është i madh, 2443 persona, anketa është realizuar nga data: 01.06.2023 deri më datën:15.06.2023,dërsa burimi i anketëse shihet të jetë ndonjë instituti me emrin CHM./ZSH

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA