A u bënë uniformat e policisë në tri gjuhë?!

A u bënë uniformat e policisë në tri gjuhë?!

Autori

Autori

Portali Tetova

June 27, 2023, 07:06


Nedai Saoli
Si u bë puna e uniformave të policisë mund të na thotë dikush se ku ngelën ato, në depot e qepjes apo nuk është përcaktuar akoma tenderi për qepjen dhe stampimin e tyre?

Zhurma e madhe mediatike që u bë para disa muajve se së shpejti do të kemi logon edhe në gjuhën shqipe në uniformat e policisë në të gjithë vendin nuk duket gjëkundi!!!

Nëse ka ndonjë logo si kjo në foto mbi uniformën e ndonjë polici në Shkup apo në Kumanovë të na thotë dikush, se na mori malli për ta parë si duket!!!
Presim me padurim që dikush të na dërgoj një foto të çastit për të na konfirmuar vullnetin e qeverisë për ta zbatuar ligjin për gjuhët e pakicave

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
bujar-osmani-1
"Bujar Osmani është takuar me Gruevskin, bisedohet për kthimin e tij në Maqedoni"
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!

DIASPORA