ASH caktoi emrat e drejtorëve, ja kush janë dhe...

ASH caktoi emrat e drejtorëve, ja kush janë dhe nga cilat qytete vijnë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 7, 2023, 10:03

Aleanca për Shqiptarët (ASH) ka caktuar emrat e drejtorëve që do të udhëheqin drejtoritë dhe institucionet e tjera që do të udhëheq kjo parti si pjesë e Qeverisë.

Siç mëson “tetova1” nga burime zyrtare tashmë janë përzgjedhur emrat e kuadrove që do të jenë drejtorë:

MEPSO – Syrja Rashidi – Kuadër nga Struga
Posta e Maqedonisë – Bujare Abazi – Kuadër nga Shkupi

Hekurudhat e Maqedonisë- Zuli Dem – Kuadër nga Gostivari
Fondi i Sigurimit Pensional dhe Invalidor – Arsim Hasani-Kuadër nga Kumanova

Vardar Film – Drejtor – Bujar Bajrami – Kuadër nga Tetova – Komuna e Bërvenicës

 

Drejtor i Spitalit të Tetovës – Pëllumb Vela – Kuadër nga Tetova
Drejtor i Klinikës së Neurologjisë Shkup – Visar Miftari – Kuadër nga Tetova

Drejtor i Klinikës së Onkologjis në Shkup – Halid Matoshi – Kuadër nga Tetova
Drejtor i Klinikës së Dermatologjisë – Genc Selmani – Kuadër nga Kërçova

Drejtor i Klinikës Kozle – Tair Tahiri – Kuadër nga Tetova – Komuna e Tearcës
Drejtor i Klinikës së Gjinekologjisë – Jeton Shaqiri – Kuadër nga Kumanova

Drejtor i Klinikës së Oftamologjisë – Bekim Tateshi – Kuadër nga Tetova/Struga
Shtëpia e Shëndetit Shkup – Vullnet Selimi – Kuadër nga Shkupi.

Biblioteka Tetovë – Nurije Bajrami drejtoresh – Kuadër nga Tetova
Agjencia për Rini dhe Sport – Isak Lazami zv drejtor -Kuadër nga Gostivari

Pyjet e Maqedonisë – Safet Miftari zv drejtor – Kuadër nga Tetova-Komuna e Bogovinës
Ushqim dhe Veterinari – Denis Aliti zv drejtor – Kuadër nga Tetova-Komuna e Zhelinës

/tetova1/

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA