728 x 94

Burri do t’i paguajë 204 mijë euro “kompensim” ish-gruas së tij për 25 vite punë shtëpie!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 10, 2023, 03:03

Një burrë do t’i paguajë 204 mijë euro kompensim ish-bashkëshortes së saj për 25 vite që ka bërë punët e shtëpisë. Çifti ka dy vajza me vendimin ku thuhet se Ivana e kaloi pothuajse të gjithë kohën e saj duke u kujdesur për anëtarët e familjes dhe duke punuar në shtëpi gjatë gjithë martesës.

Ivana gjithashtu duhet t’i paguajë asaj një pension prej 498 euro në muaj si dhe mbështetje mujore prej 399 euro dhe 597 euro për dy vajzat e tyre 20 dhe 14 vjeç.

Ivana Moral, e cila u martua me burrin e saj në 1995 përpara se të aplikonte për divorc në 2020, tha se ishte e kënaqur me kompensimin pas kaq shumë vitesh punë të palodhur.

Siç thuhet në vendimin e gjykatës, gjatë gjithë jetës së saj bashkëshortore, Ivana “i është përkushtuar punëve të shtëpisë, kujdesit për shtëpinë dhe familjen me gjithçka që ajo kishte”.

 

Sipas mediave spanjolle, çifti kishte nënshkruar një marrëveshje paramartesore në të cilën thuhej se do të ndanin vetëm atë që kishin fituar së bashku, me rezultat që gruaja të mos kishte akses në paratë që i shoqi i kishte fituar gjatë karrierës së tyre të përbashkët.

Duke folur për mediat spanjolle, Ivana shpjegoi se bashkëshorti i saj nuk donte që ajo të punonte “jashtë shtëpisë” dhe e lejonte vetëm të punonte në palestra duke bërë PR.

Ish-bashkëshorti i gruas spanjolle pritet të apelojë vendimin e gjykatës.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
IMG_6941
Mbyllen tragjikisht pushimet për muajin e Ramazanit, 1 viktimë e dhjetëra të bllokuar në ajër nga rrëzimi i teleferikut në Turqi
IMG_6940
Në RMV ka tre avionë për shuarjen e zjarreve, por vetëm një pilot
IMG_6938
Mexhiti: Shokët e Gruevskit dhe dostat e Menduh Thaçit në panik nga humbja
Казино Аврора Зеркало
Для российской мобильной ОС "Аврора" хотят начать разрабатывать игры Компьютерные и мобильные игры
IMG_6910
Fillon shembja e stadiumit të Tetovës për t’u ndërtuar i riu, eskavatorin e nget Bilall Kasami

DIASPORA