DAP njofton qytetarët: Mos hapin SMS porositë q...

DAP njofton qytetarët: Mos hapin SMS porositë që kërkojnë raportime të detyrueshme

Autori

Autori

Portali Tetova

April 5, 2023, 10:04

Drejtoria për të Ardhura Publike (DAP) njofton se qytetarëve po u dërgohen SMS porosi me çrrastë kërkohet paraqitja e detyrueshme në ueb-faqen e rreme https: ujp-gov.mk/potvrda.

DAP njofton që assesi të mos hapet kjo ueb-faqe, për shkak se kërkohen të dhënat personale të qytetarëve, të dhëna nga kartela bankare dhe fotografi nga letërnjoftimi.

Sipas DAP-it shpërndarja e të dhënave personale përmes ueb-faqes së rreme mund të shkaktojë keqpërdorimin e tyre.

 

“Ueb-faqja është e rreme, nuk është pronë e DAP-it. Dërguesi i mesazheve përpiqet t`i keqpërdor emrin dhe logon e DAP-it dhe të shkaktojë huti tek qytetarët, për të shpërndarë të dhëna personale dhe në këtë mënyrë t`i ekspozohen rrezikut dhe keqpërdorimit të mundshëm. DAP-i po ndërmerr të gjitha aktivitetet e domosdoshme për t`u përballur me këtë situatë”, njoftojnë nga DAP-i.

 

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA