Familjari i viktimës në Lepenc nuk kursen Pacol...

Familjari i viktimës në Lepenc nuk kursen Pacollin, e quan ‘Behxhet Rusi’

Autori

Autori

Portali Tetova

June 20, 2023, 09:06

Dita e së shtunës ishte tragjike për familjen Pacolli, ku përderisa po shkonin me veturën e tyre për në Shkup, ata u goditën nga një veturë tjetër dhe përfunduan në lumin Lepenc, nga 4 persona që ndodheshin në veturë, 3 prej tyre tani më kanë humbur jetën, ndërsa vetëm djali 20 vjeçar ka arritur të shpëtoj.
E gjatë kohës sa po kërkoheshin trupat në lumin Lepenc, një mesazh ngushëllimi në Facebook kishte shkruar deputeti Bexhet Pacolli, shkruan lajmi.net.

E për këtë mesazh të Pacollit, si duket është hatëruar, vëllai dhe daja i viktimave, Xhavit Visoka.

“E kish shkru edhe ‘Behxhet Rusi’ e ka pa qe jan Pacoll, po kurgja ska tboj ky me fisin e tyre, edhe ja dergova në faqen e tij, ‘me pas ndje ti dhimbje ishe dal te vendi’”, tha ai.

Madje duke iu referuar Pacollit, ai bëri një paralele.

“Kur ishte autoriteti i tina, i qojke ato e shpëtojke ‘Bin Ladenat’ atje, te une n’cuk”, tha Visoka.

Ai tregoi me emra se cilët politikaj i kanë shprehë ngushëllime privatisht atij.

“Fatmir Limaj e Glauk Konjufca privat më kanë shprehë ngushëllime”, theksoi ai.

Familja 4 anëtarëshe Pacolli që po shkonte në drejtim të Shkupit, të shtunën u godit nga një veturë tjetër dhe u hodh në lumin Lepenc.

3 prej tyre kanë humbur jetën, ndërsa Shkëlqimi 20 vjeçar ka arritë të shpëtoj mrekullisht.

Varrimi i viktimave do të bëhet nesër.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
IMG_3961
Taravari me propozim: Zgjedhja e presidentit të bëhet nga Kuvendi
IMG_3956
Filloi vazhdimi i punëve në ndërtimin e Xhamisë në Tophane të Shkupit
IMG_3953
Gordana Siljanovska Davkova sërish dëshiron të jetë kandidate për president të shtetit nga radhët e VMRO-së
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë

DIASPORA