Gashi: Bashkimi i Lëvizjes Besa është i mundur,...

Gashi: Bashkimi i Lëvizjes Besa është i mundur, mund ta takoj Kasamin (video)

Autori

Autori

Portali Tetova

February 15, 2023, 10:02

Kreu i Alternativës Afrim Gashi mbrëmë në emisionin 200 në Alsat nuk e ka përjashtuar mundësinë që të takoj kryetarin e Lëvizjes Besa Bilall Kasamin por e ka lënë edhe mundësinë e bashkimit me Lëvizjes Besa, informon portali “tetova1”.

Në pyetjen a mundë të bashkëpunoni me Kasamin si lider i Lëvizjes Besa, Gashi është përgjigjur se ata deri tash nuk kanë pasur bashkëpunim por për të ardhmen nuk i dihet.

“Mbetet që partia të vendos, pas këtij akti kur ne po e mbyllim një kapitull dhe e hapim një kapitull tjetër duhet ta shohim se partia në çfar drejtimi shkon. Unë si kryetar jam i detyruar që të hap dyert e bashkëpunimit.

Personalisht nuk ndjehem mirë për atë që ka ndodh, por në pozitën që kam unë si kryetar partie jam i detyruar të komunikoj kur partia do të vendos se është në interesin e partisë të ndodh një gjë e tillë”, deklaroi Gashi informon “tetova1.

Në pyetjen a mund të vijë deri te bashkimi i Lëvizjes Besa, Gashi ka thënë se gjithçka është e mundëshme.

“Pse jo, gjithçka është e mundur-sidomos në politikë, mbase nuk e dijë. Unë nuk e shoh veten shumë gjatë në politikë, thehet çdo parim, nuk ka turp, nuk ka përgjegjësi, nuk ka perspektië, nuk ka shpresë dhe nuk dua të jem aktorë në një proces ku thyhen shpresat ..por a mund të ndodh diçka e bukur dhe e mirë? Cfarëdo që është e mirë dhe e bukur kam dëshirë të jem pjesëmarës”, ka deklaruar Gashi. /tetova1/

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA