Gashi: Nuk ka zgjedhje pa opozitën shqiptare në KSHZ

December 27, 2023, 12:12

Kryetari i Alternativës, Afrim Gashi ka reaguar ashpër ndaj tentimit të shumicës që të hidhet në votim kandidatura e Zulfi Adilit për të plotësuar KSHZ-në.

Gashi ka thënë se ky veprim paraqet një çmenduri dhe se pa pjesëmarrjen e plotë të opozitës shqiptare nuk mund të ketë zgjedhje. Kreu i Alternativës shton se kjo pozitë pa asnjë dyshim i takon Lidhjes Europiane për Ndryshim.

“Unë e kuptoj që mund të bëni lojëra politike me gjëra që janë të interpretueshme politikisht, nuk janë të qarta, ligji është me dy kuptime, por për çështje që janë të saktësuara me ligj, të bëni këso manipulime, secilin qytetar po ta pyesni se kujt i takon anëtari i shtatë i KSHZ-së, të gjithë do u thonë pa përjashtim, se i takon opozitës shqiptare. Çfarë bëjnë këta, i çojnë propozim një partie sa është formuar, ajo parti e propozon anëtarin e ASH-së, që është pjesë e shumicës, duan që përbërja e KSHZ-së të jetë 5-2. Vërtet është çmenduri kjo çfarë është duke ndodhur”, ka deklaruar kreu i Alternativës, Afrim Gashi.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA