“I dënuar me 20 vite” | Kush është i burgosuri ...

“I dënuar me 20 vite” | Kush është i burgosuri që u rrëmbye mbrëmë në Shkup?

January 13, 2023, 09:01

Aksione të tilla jemi mësuar të shohim vetëm nëpër filmat hollivudian. Një veturë e tipit Audi ka ndjekur furgonin e Policisë së Burgut, të cilët kanë qenë duke transportuar nga spitali për në burg një të burgosur. Në një moment, automjeti në lëvizje ia ka prerë rrugën furgonit dhe aty ka filluar përleshja me armë zjarri, shkruajnë portalet në gjuhën maqedonase, përcjell Klan Maqedoni.

Sulmuesit kanë arritur t’i çarmatosin policët dhe e kanë rrëmbyer të burgosurin.

Sipas raportimeve, një polic ka betur i plagosur dhe po mjekohet në Klinikën për anestezion, reanimacion dhe mjekim intensiv. Ai ka marrë plagë në këmbë dhe fshikëz.

Por kush është i burgosuri që u rrëmbye natën e kaluar?

Siç ka mësuar Infomaks, bëhet fjalë për të burgosurin me iniciale M.B nga Tetova i cili vuante dënimin prej 20 vitesh për vrasje në burgun e Idrizovës./KlanMacedonia

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar
IMG_4636
VLEN: BDI me politikat e saj destruktive dhe anti-shqiptare, nxorri në rrugë elitën intelektuale shqiptare, duke u përpjekur ti nënshtrojë e poshtërojë
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë

DIASPORA