Kasami bën homazhe pranë bustit të Mujdin Aliut...

Kasami bën homazhe pranë bustit të Mujdin Aliut në Poroj (foto)

Autori

Autori

Portali Tetova

April 14, 2023, 12:04

Kreu i Komunës së Tetovës Bilall Kasami sot ka bërë homazhe pranë bustit të Mujdin Aliut në fshatin Poroj.

“RA NË LUFTËN E KOSHARES PËR TË MOS VDEKUR KURRË!

Rruga e lirisë ishte e shtruar me gjak e me sakrificë, në 24 vjetorin e rënies heroike sot kujtojmë dëshmorin Mujdin Aliu.

Atdhedashuria e Mujdinit ishte e pashoq pasi ai nuk përkrahu luftën vetëm verbalisht, por u rreshtua në vijën e parë të fronit në zonën operative të Dukagjinit.

Simboli i trimërisë dhe lirisë i cili mbetet shtylla e fortë shqiptare dhe e luftëtarit guximtar!

I nderuar që sot të marr pjesë në Krosin pranveror “Mujdin Aliu” organizuar nga shkolla fillore “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”.
Lavdi! “, ka shkruar Kasami./tetova1/

Mos e humb

Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
Messi-shtepia-vjedhje
Udhëheqësi i bandës shqiptare tregon pse nuk e grabiti shtëpinë e Messit
Fisnik Isaku
Edhe një tetovar që jeton në Danimark do jetë pjesë e U21 të Maqedonisë
Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”

Më shumë nga kategoria

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
IMG-20231207-WA0007
LEN: 8 Maji është caktuar për zgjedhje nga partitë e pushtetit dhe VMRO që të pengohet votimi i diasporës
Lule
Lëvizja BESA: Rasti i “Vanjës” pohon se qytetarët janë totalisht të pasigurt nga shteti!
foto-800x533
Lëvizja BESA:  Samiti i Ministrave të OSBE-së po mbahet nën kulmin e objektit të përfshirë në krim
download
EDITORIAL: Lotaria Shtetërore për herë të parë drejtohet nga një shqiptar. Pse po ngritet kaq pluhër?
Kasami-stadioni
Bilall Kasami: Stadiumi i Tetovës me standarde të UEFA-s! Ne i mbajmë premtimet!
hoxha-kryqi
Hoxha nga Tetova me porosi: Hiqeni sa me shpejt Kryqin prej 15 metrave në Kodrën e Diellit, se ndryshe…!

DIASPORA