Kovaçevski: VMRO-së do ti mbeten më shumë minis...

Kovaçevski: VMRO-së do ti mbeten më shumë ministri nëse arrin ti largojë gjitha partitë shqiptare nga Qeveria

Autori

Autori

Portali Tetova

June 13, 2023, 09:06

Kryeministri Dimitar Kovaçevski sot në klubin e deputetëve në një brifing me gazetarët tha se VMRO-DPMNE-së do ti mbeten më shumë ministri në arrin ti largojë gjitha partitë shqiptare nga Qeveria.

”VMRO-DPMNE-së do ti mbeten më shumë vende ministrore nëse arrin ti largojë gjitha partitë shqiptae nga Qeveria. Aleanca për Shqiptarët dhe BESA thanë që nuk duan të marrin pjesë në një Qeveri me VMRO-në” – deklaroi Kovaçevski

Ai mes tjerash tha se nuk do të ndalemi me ndryshimet Kushtetuese, ditëve në vazhdim propozimi do të dorëzohet në Qeveri e pas disa javëve edhe në Kuvend. /Klan M/

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
enver.jpeg
Shuhet nga jeta Enver Sulejmani nga Tetova, patrioti dhe njeriu që ia kushtoi jetën futbollit
Messi-termeti
Argjentina premton tërheqjen e fanellës ikonë të Messit me numër 10
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA