Mexhiti porosi Ahmetit: Nuk ecet para duke i pë...

Mexhiti porosi Ahmetit: Nuk ecet para duke i përzënë “melaiqet” tua e duke sjellë “shejtanët” e huaj

Autori

Autori

Portali Tetova

February 22, 2023, 08:02

Njëri nga krerët e “Grupit të zjarrit” dhe nënkryetar i BDI-së, Izet Mexhiti ka dërguar një sërë porosish drejt Ali Ahmetit, nga tubimi që ky grup mbajti mbrëmë në Saraj.

Mexhiti u shpreh i shqetësuar me largimin e menjëhershëm të Ministrit të Ekologjisë në ndryshimet e fundit qeveritare. Ai e sheh si shqetësues faktin e afrimit të partiës së tij me kundërshtarët e deridjeshëm.

“Nuk mund të jemi rehat kur kryetarin e kanë rrethuar Menduh Thaçi, Arben taravari, Ziadini”, tha Mexhiti.

Në fund të fjalimit të tij, mexhiti lëshoi edhe një porosi për kreun e partisë Ali Ahmeti.

 

“Nuk shkohet përpara duke i përzënë ‘melaiqet’ e tua dhe duke sjellë ‘shejtanët’ e huaj”, përfundoi fjalimin Izet Mexhiti./KlanMacedonia

 

Mos e humb

Mirlind Daku
Mirlind Daku dhe tatuazhi kushtuar heroit kombëtar Agim Ramadani – Katana
Gerti-Leo
Gerti dhe Leo dy lojtarët e Akademisë së Shkëndijës që lanë gjurmë në Danimarkë në Turneun e futbollit “Dana Cup”
STADIUMI-TETOVE
Në shtator fillon riparimi i stadiumit “Ecolog Arena”në Tetovë
safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin

Më shumë nga kategoria

safet Gjici-Izair Emini
Izair Emini e goditi shtyllën, Safet Gjici e la tërë skuadrën e Kukësit pa dark! (video)
Agron Hajredini -medalje
Tetovari Agron Hajredini fitoi medaljen e artë në Lojërat Speciale Olimpike Botërore në Berlin
zvicra-futboll-aeroplan
Kombëtarja e Zvicrës udhëton për ndeshjen me Andorën me gjashtë avionë, kjo është arsyeja
messi-1
Ofertë e “çmendur” e arabëve për Messin
Amir-Rrahmani-600x360-1
Rrahmani: Këtë vit kemi më shumë besim
haland
Haaland: I thashë Guardiolas të mos më largoj nga loja
laporta
Laporta mes lotësh pas akuzave për korrupsion ndaj Barçës
guardiola
Guardiola: Nuk jam trajneri i Realit që të premtoj Champions
IMG-20230928-WA0023
Bekim Sali me fakt shpartallon ministrin Lloga: Deputetët e ASH-së duke qenë në opozitë kanë votuar për ndryshimet në Kodin Penal!
received_3518041755177943
Miratohet plani urbanistik për fshatin Xhepçisht
Испис за лого на ДЛ
Vetëm Lotaria shtetërore mund të garantojë organizim të lojërave të fatit me përgjegjësi dhe të kontrolluara
96C1CD6B-2DF6-4C46-A134-B0A5E8B32562-1152x1536.jpeg
Kasami në varrimin e policit Afrim Bunjaku: Lavdi heroit më të ri të kombit
FB_IMG_1695306813017
Kasami e Destani takohen, ja çka biseduan
IMG-20230920-WA0002
Skandali Eurovia, opozita shqiptare parashtron kallëzim ndaj BDI-së për korrupsion

DIASPORA