Lajme

“Rumeli Vakfi’ shtron iftar, pjesë edhe Hysni Ismaili i Alternativës bashkë me Mustafa Shentop

April 9, 2023, 11:04

Me kënaqësi mora pjesë në iftarin e organizuar nga shoqata “Rumeli Vakfi” në Stamboll. I pranishëm ishte gjithashtu edhe Presidenti i Kuvendit të Republikës të Turqisë Prof. Dr. Mustafa Shentop.

Takimi kishte qëllim forcimin e lidhjeve dhe promovimin e bashkëpunimit midis kombeve, duke potencuar vlerat dhe traditat e përbashkëta që na bashkojnë. Si nënkryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, e njoh rëndësinë e dialogut dhe bashkëpunimit në rajon për të promovuar paqen, stabilitetin dhe prosperitetin.

Jam mirënjohës për mundësinë për t’u angazhuar me kryetarin Prof. Dr. Mustafa Shentop, për forcimin e lidhjeve midis kombeve tona. Ngjarja kujtoi lidhjet e qëndrueshme të miqësisë dhe bashkëpunimit që ekzistojnë midis Turqisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
Screenshot_11-1-780x470-1-696x419
Toshkovski: Kjo që po ndodh nëpër burgje është turp për Maqedoninë
stadiumi-i-tetoves-1130x635-1-696x391
Komuna e Tetovës pret lejen e ndërtimit që të fillojnë punët për ndërtimin e stadiumit të ri
Screenshot-11-26
Futbollisti i Interit fejohet me modelen nga Gjakova
wefgwegwfeweg
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë, thonë nga MPB
Screenshot-23-696x436
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës
izetmexhitilajm-696x473
Mexhiti: Kalojmë në veprim kundër kumarit!

DIASPORA