Rustemi: Rrugë të pastra dhe të sigurta priorit...

Rustemi: Rrugë të pastra dhe të sigurta prioritet i yni

December 25, 2023, 08:12

Ndërmarrja Publike për Rrugë Shtetërore ka ndërmarrë hapa konkrete në pastrimin e rrugëve që komunikacioni të zhvillohet pa pengesa. Drejtori Ejup Rustemi tha se gjatë këtij viti janë pastruar afër 270 km autostradë.

“Një nga pikat e dobëta që konstatova si personi i parë i NP për Rrugë Shtetërore, ishte mirëmbajtja e rrugëve, në veçanti e autostradave për të cilat me të drejtë shpesh na kritikonin. Për këto shkaqe, këtë vit kemi ndërmarrë hapa konkrete për korrigjim të gjendjes së rrugëve dhe në interes të qarkullimit të sigurt të trafikut në autostrada.

Në vitet në vijim, NPRRSH në mënyrë të vazhdueshme dhe gjithëpërfshirëse do të kryej pastrim të akseve rrugore. Në periudhën e kaluar janë pastruar 270 kilometra autostradë dhe atë janë mbledhur mbi 1300 m3 mbeturina, janë prerë 5.300.000 m2 barr dhe janë prerë 1.700 drunj të cilat kanë penguar pamjen gjatë vozitjes”, theksoi në fjalën e tij drejtori Rustemi..

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet
IMG_4661
Big Mama: “Hera e parë në 23 vite karriere që nderohet puna ime si artiste nga kryetari i Komunës së Tetovës”
IMG_4659
Bujar Osmani e nis nga Këshilli i tij vendor: Kam privilegjin të bartë mbi supet e mia misionin presidentit të parë shqiptar
IMG_4655
Arrestohen 38 narkodilerë në operacionin policor kundër rrjetit të organizuar kriminal në Tetovë dhe Gostivar

DIASPORA